עצות פיננסיות לזוג הצעיר

ראשי > עצות פיננסיות לזוג הצעיר

עצות פיננסיות לזוג הצעיר

08.01.2014
נכתב על ידי מערכת האתר

התחלה חדשה תמיד מרגשת וכל זוג צעיר שזה עתה החל בחייו המשותפים מעוניין לעשות את הדברים ולתכנן את עתידו בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות. מאמר זה יעזור לכם להתחיל ולתכנן את חייכם יחדיו בצורה הפיננסית הטובה ביותר.

 

התחתנתם? מזל טוב!

מזל טוב על החתונה, אך כעת לאחר סיום האירוע המשמח, החברים והמתנות הגיע הזמן להתחיל ולתכנן את החיים בצורה הטובה והנכונה ביותר. ההחלטות החשובות ביותר אותן יש לקבל לאחר החתונה (וכמובן לאחר הפקדת כל הצ'קים בחשבון הבנק המשותף שלכם), הן ההחלטות הפיננסיות. כאן, חשוב לקחת בחשבון שרוב ההחלטות הכלכליות שתקבלו ישפיעו על חיי שניכם למשך תקופה ארוכה (לעיתים מדובר על תקופה של שנים). חלק מאותן החלטות יהיו בכל הקשור אל פתיחת חשבון בנק, חלוקה נכונה של אפשרויות התקציב המשותף, קניית דירה או השכרתה, הלוואות לקניית נכסים בתזמון הנכון, גובה הלוואת המשכנתא, היכן לעשות ביטוח, חסכונות פנסיונים ועוד.

 

עצות התנהגותיות- התאמה לתקופה בה אתם חיים

רוב הזוגות הצעירים סבורים שההתנהלות הפיננסית שלהם צריכה להיות זהה להוריהם וזאת משום שההורים הצליחו להתנהל בצורה פיננסית נכונה לאורך שנים ארוכות. דבר זה אינו בהכרח נכון. יש לקחת בחשבון שהעולם השתנה ואפשרויות רבות שהיו רלוונטיות להורים שלכם, כבר אינן רלוונטיות לגביכם. דוגמה לכך היא הפנסיה התקציבית שסובסדה בעבר הרחוק על ידי המדינה ובכך שרוב ההורים עבדו במשך רוב חייהם במקום עבודה אחד ובעשור שלנו, רוב האנשים מחליפים מקומות עבודה מדי כמה שנים וזאת על מנת להתקדם, לצבור ניסיון נוסף ולהרוויח משכורות נאות יותר. לכן, חשוב לשכור את שירותיו של יועץ פיננסי או מאמן עסקי פיננסי שימליץ לכם על הדרך הטובה ביותר להתנהלות וזאת בהתאם למצב הפיננסי הנוכחי שלכם, העיסוק ותנאי השכר שלכם, המטרות שלכם בחיים ועוד.

 

מיישמים את הדברים- טיפים פיננסיים חשובים

  • ביטוחים פנסיונים- אחד הדברים החשובים ביותר שעליהם אסור לוותר הוא החסכון שלכם לימי הגמלאות. כאן, חשוב מאוד להתייעץ עם יועץ פנסיוני בדבר סוג החסכון המתאים לכם לתקופת הפרישה. האפשרויות הן ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה וקופות גמל.
  • חסכונות חכמים- חשוב לקבל החלטה לגבי אפיק החסכון שישתלם לכם. כיום, רוב הזוגות הצעירים בוחרים להפקיד את כספם לחסכון מסוג קרן השתלמות משום העובדה שניתן לפדות את הכסף לאחר 6 שנים ולא משלמים מס בעבור הרווחים. 
  • הלוואת משכנתא- אין דרך לדעת בוודאות מתי המחירים של הדירות יעלו או ירדו ומחירי השכירות, גבוהים. דבר זה מוביל רבים להחלטה על קניית דירה. כאן, חשוב לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות שיאמר לכם מה מסלולי הלוואות המשכנתא המתאימים ביותר לצרכים שלכם וזאת לאחר שהוא ביצע תמהיל משכנתא עבורכם.

 

לסיכום, זוגות צעירים יכולים ליהנות מהחיים עד תום אך הם עדיין חייבים גם לחשוב על העתיד ולתכנן את הדברים בצורה חכמה שתותאם למציאת החיים הדינאמית והמשתנה. תכנון נכון יאפשר להם ליהנות מאיכות חיים גבוהה לאורך כל החיים. המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.

כל הזכויות שמורות kala4kala.co.il
פיתוח: LotemX בניית אתרים ובניית רשת חברתית | עיצוב: 2pm
נכנסת להריון? מזל טוב! כנסי לאמא4אמא ותמצאי שם הכל החל ממחשבון הריון , פורום הריון , עגלות לתינוק , סלקלים ועוד זמן טעינה: 0.3166 שניות