מתחתנים וקונים ? מידע חשוב לרוכשים דירה

ראשי > מתחתנים וקונים ? מידע חשוב לרוכשים דירה

מתחתנים וקונים ? מידע חשוב לרוכשים דירה

08.01.2014
נכתב על ידי מערכת האתר

החתונה הסתיימה, הצ'קים נספרו, חזרתם מירח הדבש והשגרה כבר הפכה לחלק מחייכם? כעת, הגיעה העת לרכוש את הדירה הראשונה בחייכם. צעד זה אמנם מהותי, מחייב ולעיתים אף מפחיד, אך כל מי שרוצה לבסס את חייו וליצור סביבה איתנה, ראוי שירכוש לעצמו דירה.

 

כך תרכשו דירה ? טיפים חשובים

רכישת דירה חייבת להיעשות בצורה מושכלת ולאחר אפיון מדוקדק של מצבו הפיננסי של הזוג הצעיר והדרישות שלו. טיפים חשובים אלו יעזרו לכם לחפש ולרכוש בצורה נבונה את דירת חלומותיכם:  

  • סביבת המגורים ? כאן מדובר על אחד הדברים החשובים ביותר טרם ההחלטה לקנות דירה באזור. הדבר הראשון עליו יש להחליט הוא מהי סביבת המגורים בה תרצו להתגורר. כיוון שרוב הזוגות מעוניינים בהרחבת המשפחה לאחר החתונה ודירה לא קונים מדי כמה שנים, חשוב לבחור בסביבה מתפתחת או סביבה קיימת בה נבנים או קיימים גני ילדים, בתי ספר, קופת חולים, סופרמרקטים ועוד.
  • תכנון עתידי ? טרם רכישת דירה באזור מסוים, חשוב לפנות אל מחלקת התכנון של העירייה או הרשות שאחראים על שטח זה וזאת על מנת לבדוק תכנונים הנדסיים עתידיים. חשוב לוודא שלא צפויים שינויים שעתידים לפגום באיכות חייכם,  בין אם מדובר על שיפוץ הרחוב, בנייה מאסיבית או הקמת בית ספר רועש ליד ביתכם.
  • בחינת הדירה ? בדיקה של הדירה אותה מעוניינים לקנות היא בגדר חובה! הדירה חייבת להתאים להעדפות האישיות שלכם, בין אם מדובר על גודל הדירה (זכרו את השנים הבאות לכשיגיעו הילדים), כיווני האוויר, התכנון הפנימי והחיצוני של הדירה ועוד.  
  • שיפוץ הדירה ? אם אתם מחפשים דירה יד שנייה, קרוב לוודאי שתהיו מעוניינים לשפץ אותה. כאן חשוב להחליט על הסכום המיועד לשיפוץ ולכלול אותו בעלות הכוללת של הדירה.
  • עלויות נלוות ? מעבר לתשלום עבור הדירה, עליכם לשלם הוצאות נוספות, כמו למשל עלות עבור עורך הדין שמלווה את העסקה, מחיר הערכת דירה על ידי שמאי ועוד.  
  • בדק בית ? חשוב לשכור את שירותיה של חברת בדק בית שתבצע עבורכם בדיקות מקיפות של הבית ותאמר לכם מהם הליקויים בו. לעיתים, קיימים ליקויים שאינם ניתנים לזיהוי בעין בלתי מזויינת. אלו יכולים לעלות לכם סכומי כסף גבוהים שישאירו אתכם עם חור בכיס ומתוסכלים. בעלי המקצוע המומחים של חברת בדק בית יבצעו בדיקות מקצועיות לזיהוי נזקים במבנה, בצנרת ובתשתיות הדירה.
  • ביטוח חיים למשכנתא ? כאשר אתם נוטלים משכנתא ולאחר שבחנתם את ההצעה המשתלמת ביותר חשוב לרכוש פוליסת ביטוח שתגן עליכם בעתיד.

 

לסיכום, בחירת דירה היא פרויקט רציני מאוד ועל מנת לבצע את ההליך באופן ראוי וליהנות מהרכישה לאורך זמן, חשוב לבצע את החיפוש באופן מקצועי תוך שאתם לוקחים בחשבון את הטיפים השונים במאמר זה.  המידע בדף זה הוא כללי בלבד, אינו ממצא ואין בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת מקצועית. השימוש במידע הינו על אחריותו המלאה של הקורא. בכל מקרה, אין בעלי האתר או המחבר נושאים באחריות כל שהיא לנזק שנגרם או עשוי להיגרם בעקבות השימוש במידע.

כל הזכויות שמורות kala4kala.co.il
פיתוח: LotemX בניית אתרים ובניית רשת חברתית | עיצוב: 2pm
נכנסת להריון? מזל טוב! כנסי לאמא4אמא ותמצאי שם הכל החל ממחשבון הריון , פורום הריון , עגלות לתינוק , סלקלים ועוד זמן טעינה: 0.0251 שניות